HAKKIMIZDA

4 yıllık imalat tecrübesi ile TERMOFİN TERMİK CİHAZLAR ISI TRANSFER SANAYİ VE TİCARET.LİMİTED ŞİRKETİ. Kütahya Tavşanlı organize sanayi bölgesinde üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Evoperatör Kondenser Dx Batarya Drycooler Sıcak su bataryası Soğuk su bataryası ve birçok özel tasarım ısı transfer eşanjörü imalatının yanı sıra havadan havaya ısı transferi yapan alüminyum plakalı eşanjör ve tamburlu tip ısı geri kazanım eşanjörü imalatı yapmaktadır.

Son derece modern üretim makineleri ve üretim tesisi ile sektördeki yerini her geçen gün sağlamlaştırmakta ve kendi sektöründeki teknoloji üreten firmalar arasındaki yerini almaktadır. Yenilikçi bakış açısı ile gelişen dünya teknolojilerini takip ederek sürekli yenilenen bir anlayışla arge ve üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

5 bin m2 kapalı alana sahip üretim tesisinde son teknoloji ürünü CNC makineler kullanılarak üretim yapılmaktadır. Tasarım ve üretim aşamalarında sürekli kalite kontrol prosesi kullanılmaktadır bu sayede üretimde % 100 kalite ve müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Makine parkuru olarak

25-22 3/8 fin pres ve boru kesme şişirme hattı

32-28 3/8 fin pres ve boru kesme şişirme hattı

32-28 1/2 fin pres ve boru kesme şişirme hattı

300 cm çapa kadar alüminyum rotor üretim hattı

Çapraz geçişli alüminyum plakalı eşanjör üretim hattı

 

Ürün tasarımları yapılırken en son teknoloji ısı transfer hesaplama ve tasarım programları kullanılmaktadır. Üretimi yapılan tüm cihazların çalışma şartları ve kullanılacağı proses ve kirlenme faktörleri hassa olarak hesaplanmaktadır. Bu sayede doğru ürünün seçilmesi ve üretilmesi hedeflenmektedir.

Proje ve iklim koşullarına göre bakır borulu bakır kanatlı, bakır borulu alüminyum kanatlı veya alüminyum borulu alüminyum kanatlı olarak çok farklı malzeme alt yapısı ile ekonomik ve efektif ürünü bulmak mümkün olmaktadır.

Hızlı ve etkin üretim teknikleri kullanılarak zamanında teslimat yapılmaktadır. Tüm üretilen cihazlar çalışma basıncının iki katı basınç ile test edilmektedir. Gaz ile çalışan bataryalar azot şarjlı olarak sevk edilmektedir.

Zaman Tüneli

Geçmişten Bugüne Termofin

Haziran 2023

Makine tedariği yapılarak rotorlu ısı geri kazanın tamburu imalatı üretimine başlandı.3000 mm çapa kadar tamburlu ısı geri kazanım rotoru üretimi yapılmaktadır. (ocak2022)

Alüminyum plakalı ısı geri kazanın ejanjörü imalatı yapımı için üretim bandı siparişi verildi 2023 haziran ayında teslim edilecek(

Haziran 2021

Üretim tesisine yeni alanlar eklendi toplam üretim alanı 7000 m² ye çıktı.

Mayıs 2020 2015

Uluslararası dört büyük şirket ile imalat anlaşmaları yapılarak %50 ye yakın ciro artışı sağlandı

Nisan 2017

Kütahya da fabrika inşaatı tamamlandı. Personel alımları başladı. Gerekli eğitimler verilerek teknik bilgi paylaşımı yapıldı. Deneme üretimlerine başlandı.

Ocak 2016

İstanbul da şirket kurulumu gerçekleştirildi. TERMOFİN doğdu. Piyasadaki yerini alarak ar-ge faaliyetlerine başladı.